II. ročník tenisového turnaje - 6.7.2002

V sobotu 6. července se uskutečnil na tenisových kurtech ve Velké Losenici II. ročník
tenisového turnaje, jehož pořadatelem byla opět TJ Velká Losenice.
     Počasí se vydařilo a teploty se pohybovaly kolem 30°C, což dávalo mnoha účastníkům při absolvování několika zápasů pořádně zabrat, ale přesto se letošní ročník obešel bez zranění.
     Na turnaj se přihlásilo 14 účastníků v kategorii „15 až 39 let“ a 13 účastníků v kategorii „veteránů – nad 40 let“. Oproti minulému ročníku je to výrazný nárůst především v kategorii veteránů. Hlavním důvodem tohoto nárůstu je lepší propagace turnaje a kladné reference od účastníků, kteří se zúčastnili již I. ročníku.

Větší účast znamenala i narůst co se týče herní kvality a tak i početní diváci mohli sledovat několik opravdu zajímavých a vyrovnaných zápasů.
     Během tohoto sobotního dopoledne a odpoledne bylo odehráno přibližně 60 zápasů. O pohodlí a občerstvení všech soutěžících bylo také celkem dobře postaráno. V přestávkách mezi jednotlivými zápasy si mohli pochutnat na grilované klobáse, točeném pivu i nealkoholických nápojích.

V kategorii veteránů zvítězil přesvědčivě a bez větších problémů Michal Hahn z Mladé Boleslavi a v kategorii mužů Zdeněk Slota z Přibyslavi.

Umístění v obou kategoriích na prvních třech místech bylo následují:

Kategorie muži:
1. Zdeněk Slota – Přibyslav
2. Luboš Henzl – Přibyslav
3. Radek Pujman – Nížkov

Kategorie veteráni:
1. Michal Hahn – Mladá Boleslav
2. Oldřich Nechvíle – Velká Losenice
3. pan Prokop – Žďár nad Sáz.

Závěrem je nutné poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci tohoto turnaje i těm, kteří se postarali o dobře připravené kurty.

Podle počtu účastníků je vidět, že tenisový turnaj začíná mít ve Velké Losenici již svoji jistou tradici, a tak je nutné udržet si tento standard i při dalším turnaji, který by se mohl uskutečnit podle přízně počasí již toto září, protože se do budoucna počítá s tím, že každý rok by se uskutečnily turnaje dva. A to jeden na začátku sezóny – koncem června a druhý na konci sezóny – přibližně v polovině září.

zpět na hlavní stránku      zpět na archív akcí