Sportoviště

Finance

Lyžařské párkové závody - 4.3.2001

Párkové závody ve Velké Losenici

V neděli 4. března uspořádala TJ Velká Losenice lyžařské závody v „Díře u čističky“. Pořadatelé se rozhodli, jak jen to počasí umožní, připravit závody pro všechny věkové kategorie.
            Takovéto závody zde byly již v minulosti, ale pro nedostatek sněhu a nebo spíše proto, že nebyl nikdo, kdo by je připravil, se v několika posledních letech nekonaly.

Po volbách, které proběhly v TJ na začátku letošního roku, je to po fungujícím stolním tenise další aktivita místních sportovců. Lyžařské závody připravili na výbornou. Tratě pro všechny kategorie ( 4 různě dlouhé okruhy ) byly perfektně zvoleny, připraveny a vyznačeny. Při projíždění tratí sněžným skútrem se o nich pochvalně vyjádřil i člověk, který připravuje lyžařské tratě i pro větší závody jako je např. Zlatá lyže v Novém Městě na Moravě.

Závody zahájili  ti nejmenší lyžaři na trati dlouhé 150m. Další věkové kategorii měly tratě postupně delší ( 350m, 700m a 900m ). Odměnou pro každého závodníka byl teplý párek s čajem, popř. grogem a vítězové jednotlivých kategorií dostali další ceny. Další kategorií, kterou pořadatelé připravili, byla kategorie žen nad 40 let. Zúčastnila si ji pouze jedna žena, která si zaslouží uznání za odvahu a samozřejmě také dostala cenu za vítězství.

Zbývající kategorie ( ženy, dorostenci, muži a muži nad 40 let ) měly hromadný start na okruhu dlouhém 3700m, který závodníci v kategorii mužů museli projet 2x. Škoda jen, že nebyl větší počet závodníků a příznivější sněhové a klimatické podmínky. Ale to vše naštěstí zúčastněné závodníky neodradilo. Hned po startu museli vybíhat do delšího prudkého kopce na „Šípy“ a potom pokračovali podél lesa po skutečně velmi dobře připravené trati ke staré skládce u Pořežína, kde se u „Rasovny“ dostali na lesní cestu a po ní se vraceli zpět k čističce.

Všichni závodníci dorazili do cíle vyčerpáni, ale spokojeni, že udělali jednou také něco pro své zdraví. Svou účastí překvapil pořadatele i starosta obce Miloslav Černý, který by svým výkonem mohl konkurovat i mnohem mladším závodníkům a ve své kategorii skončil na druhém místě.
            Jak se pořadatelé nechali slyšet, chtěli by v nově započaté tradici „Párkových lyžařských závodů“ pokračovat i v dalších letech a jen doufají, že jim v příštím roce bude více přát počasí a počet závodníků bude narůstat.