Oživení sportovního života v obci - září 2000

„Doufám v oživení sportovního života v obci,“ říká starosta. Podle starosty M. Černého je úroveň sportovního vyžití v Losenici tak nízká, že se bude co nejvíce zasazovat o to, aby se tento stav změnil. „Napomoci by tomu mělo jak vybudované fotbalové hřiště u školy, tak i oživení organizace TJ Sokol Velká Losenice, která potom co se přestal hrát hokej nevyvíjí žádnou činnost,“ míní starosta Losenice.

„Je nesmysl zakládat novou organizaci, když Sokol je už řádně zaregistrován. Stačí tuto organizaci doplnit o nové lidi, kteří chtějí něco pro sport dělat, a může pracovat tak jak bych si přál, tzn. žádosti o dotace pro sportovní činnost na Okresní TJ a organizování sportovního života v obci.“

Další věcí, která je podle Černého potěšující je, že V. Losenice bude mít zastoupení v Okresním přeboru stolního tenisu. Nově založený pětičlenný oddíl, který vede p. Zástěra bude trénovat v tělocvičně místní školy. „Budou hrát nejnižší soutěž, nepočítají s úspěchem, ale zde je důležité, že už nějakou aktivitu vyvíjejí,“ říká o vyznavačích stolního tenisu starosta.

K rozvoji sportování by měl přispět i nový areál, který by se měl začít stavět na podzim letošního roku.
Projekt sportoviště, který by stál asi třicet tisíc korun zpracovává zdarma architekt Vydra, který je v obci vlastníkem chaty. Financovat výstavbu areálu bude obecní úřad, s tím, že firmě, která byla vybrána bude platit veškeré závazky v příštím roce, protože se jedná o akci mimo rozpočtový plán na letošní rok.

Nový víceúčelový sportovní areál, který bude u rybníka v horní části obce by měl obsahovat tři tenisové kurty a klubovnu.  „Postupně by zde také měl být kuželník o dvou dvaceti pěti metrových drahách,“ plánuje starosta Černý s tím, že uvažuje o tom, aby zde bylo také dětské hřiště. Náklady na jeden kurt odhaduje firma předběžně na sedmdesát tisíc korun. Celodřevěná a tepelně izolovaná klubovna bude obsahovat sociální zařízení, šatnu a společenskou místnost s minibarem. Tenisové kurty by měly být hotovy do poloviny příštího roku, zbývající areál bude dokončován dle finančních možností obce.