Slavnostní otevření fotbalového hřiště - 29.7.2001

Sen o fotbale ve Velké Losenici se naplnil! Před dvěma roky nemožné se stalo skutkem! Neděle
29.7.2001 se nesmazatelně zapíše do historie obce Velká Losenice. Právě v tento den bylo slavnostně otevřeno nové travnaté fotbalové hřiště. A tento akt byl vskutku slavnostní. Trávník zářil krásnou zelenou barvou, na něm vynikaly dřevěné hráčské lavice, natřené žlutou barvou, bílé latexové čáry ohraničovaly hrací plochu, kolem celého hřiště byly nataženy zářivě bílé sítě, v rozích hřiště byly upevněny červenobílé vlaječky a na stožárech vlála státní a klubová vlajka.

Od 14,00 hodin se začali sjíždět první aktéři otevíracího fotbalového zápasu mezi týmem domácí TJ Velká Losenice a týmem Rádia Vysočina, posíleného o některé významné sportovní a kulturní osobnosti. Mezi prvními se objevil p. Martin Málek, hlavní organizátor a vůdčí osobnost hostujícího týmu. A přijíždí další známá moderátorská dvojice – Kouda a Fugas. Za nimi další pracovníci Radia Vysočina. Přijíždějí také sportovní hvězdy – mistři světa v ledním hokeji z roku 1985 – Jaroslav Benák, Radek Svoboda a také Oldřich Válek. V druhém poločase se objevuje také největší hvězda sportovního odpoledne a tou je známý český herec Ondřej Vetchý.

Vše může tedy začít. Slova se ujal starosta obce, který přivítal všechny přítomné, milé hosty, diváky i aktéry utkání. Zároveň poděkoval všem, kteří se spolupodíleli na uskutečnění otevření nové hrací plochy. Popřál všem pěkný sportovní zážitek a příjemné prožití nedělního odpoledne. Utkání začalo slavnostním výkopem. Ten nemohl provést nikdo jiný, než člověk, který celou myšlenku obnovit sport v naší obci realizoval, člověk před kterým bychom měli smeknout. Ano, řeč je o starostovi obce Velká Losenice p. Miloslavu Černém. Po slavnostním výkopu si obě mužstva vyměnila upomínkové předměty a zástupci TJ Velká Losenice poděkovali starostovi obce za práci, kterou pro fotbalové dění v obci vykonal a předali mu fotbalový míč podepsaným všemi hráči obou týmů, velkou klubovou vlajku a skleněný pohár. Pak bylo samotné fotbalové utkání zahájeno. V celém utkání nebyl důležitý výsledek, ale to, že se lidé pobavili, strávili příjemně nedělní odpoledne a viděli některé známé osobnosti přímo z blízka.

Myslíme si, že se tato akce vydařila,  i počasí nám přálo, bylo krásné slunečné odpoledne. Věříme, že se vše líbilo i divákům, kterých na tuto akci přišlo okolo dvou tisíc.

Ještě jednou děkujeme všem, kteří přiložili  ruku k dílu, aby se dobrá věc podařila. Děkujeme také firmám, které se na této rozsáhlé akci podílely:
TESKO Mach L., Topení voda-plyn Josef Moravec, truhlářství LEPEROS, truhlářství Wasserbauer Milan, stavební firma ing. Souček Jan, AQUASYS spol. s r.o. Žďár nad Sáz. a ZD Velká Losenice.

Fotografie z akce ...