Historie TJ

Seznam členů

 Kontakty

Sportovní akce

Sportoviště

 Fotogalerie

Finance

Stolní tenis po mnoha letech v obci obnoven - podzim 2000

Po mnoha letech  má naše obec zastoupení v nejnižší okresní soutěži ve stolním tenisu. Díky iniciativě p. Zástěry se vytvořilo družstvo, původně se počítalo spíše se staršími zájemci, kteří stolní tenis hrávali v dřívějších letech, ale po prvních dvou třech trénincích  se ukázalo, že v obci je mnoho dětí, které mají o tenis zájem a jsou i lepší, než ti starší.

Přesto, že věkový průměr většiny družstva ho řadí mezi žáky, hrají již ve zmíněné soutěži. Mají odehrané čtyři zápasy. Z  toho byl  dobrý zápas se Sázavou, kde prohráli 7: 11, s Vepřovou  2 : 16 a  s Poděšínem 0 : 18. Poslední zápas s Polničkou vyhráli 16 : 2. 

     Není vůbec podstatné, jakých výsledků dosahují s podstatně zkušenějšími soupeři, ale rozhodující je zjištění, že o sportování je zájem a že na trénincích se schází mládež v hojném počtu. Je potěšitelné, že p. Zástěrovi v práci s mládeží pomáhá i Aleš Rosický, který v současné době hraje za Nové Dvory.

Chtěl bych touto cestou poděkovat také p. Františku Zachovi za renovaci dvou starých tenisových stolů, které ke svému tréninku používají mladší tenisté.
    
 Po této zkušenosti mám zato, že se není třeba obávat (jak se mnozí skeptici dohadují) toho, že na jaře příštího roku nebude mít kdo hrát na budovaných sportovištích. Je jen třeba, abychom se přes zimu pokusili probudit kdysi fungující TJ Sokol, která již několik let „spí“. Věřím, že je mezi námi dostatek lidí, kteří mají zájem o pokračování v této záslužné práci s mládeží a myslím, že se už teď můžeme těšit na jaro.                                                                                                                                                                                                      Miloslav Černý, starosta

Zpět na hlavní stránku